تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

آیا خیابانگردی و خرید در شب معضل اجتماعی فرهنگی است؟

  گزارشی از سایت تابناک قزوین با تیتر افزایش خیابانگردی شبانه دختران جوان در قزوین در برخی سایت های خبری معتبر از جمله انتخاب منتشر گردید که جای سوال و تعامل دارد.
  نویسنده محترم این گزارش با ذهنگرایی کامل دست به تحلیل زده بود و استدلالهای ذهنی عجیبی بدون هیچ منبع علمی و آماری معتبری در خصوص بحران های شهر قزوین ارائه داده بود.برای ارائه هر مسئله اجتماعی و بحرانی در یک کشور ، استان یا شهر مانند بیکاری، نرخ طلاق، ازدواج مرگ و میر اعتیاد و دیگر معضلات اجتماعی نیازمند آمار دقیق از مراجع مرتبط است. همچنین برای ریشه یابی دلایل یک بحران یا معضل اجتماعی نیازمند تحقیقات اجتماعی تخصصی میدانی و غیر میدانی است. 

  در ابتدا باید گقت آیا صرف بیرون آمدن زن و دختر در قالب گروه دوستی معضل است؟! چطور ایجاد مزاحمت و اذیت و آزار کردن برای زنان و دختران توسط برخی معضل نیست اما گردش و تفریح و گشت وگذار زن و دختر در خیابانی که کارکرد مشخصی دارد(خرید) معضل و بحران فرهنگی است؟!
  نویسنده محترم تابناک اگر دغدغه فرهنگی دارد چرا به موضوع آزار ها و اذیت هایی که برای زنان در خیابان می شود نمی پردازد و صرف حضورشان در خیابان را معضل آفرین می داند؟
  از طرف دیگر ایشان استدلال نموده حضور دانشجویان از استان تهران ریشه بسیاری از معضلات و تغییرات در ظاهر و سبک زندگی جوانان در استان قزوین می باشند و نسبت به این موضوع هشدار هم داده اند. 
  در دنیایی که مرزها توسط فضای مجازی برداشته شده اند و مکان و زمان در هم فشرده شده اند و جهان محلیگرایی در حال رواج است اینکه بخواید مرزهای شهر خود را آن هم به صورت فیزیکی آن هم بر روی دانشجویانی که تنها 150 کیلیومتر با قزوین فاصله دارند ببندید خنده آور است. اینکه تمامی مشکلات و معضلات شهر را به ورود دانشجویان از استان تهران ربط دهید استدلالی تقلیل گرایانه است. ریشه معضلات و مشکلات مردم به امری بسیار فراتر از ورود تعدادی محدود جوان از استان تهران بر می گردد؛ دلایل این مشکلات بسیار عمیق تر ، گسترده تر و پیچیده تر است و نیازمند کار کارشناسی توسط کارشناسان اجتماعی در بخش های مختلف می باشد.
  نویسنده محترم تابناک قزوین اختلاط فرهنگی را خطرناک معرفی کرده اند در حالی این فرصتی برای آشنایی با فرهنگ ها، رسوم و جهان بینی های مردمان دیگر با فرهنگ متفاوت است و کمک شایانی به افزایش درک و جهان بینی مردم می کند و از آن نه به عنوان تهدید بلکه فرصت باید استفاده نمود.
  نویسنده محترم در بخشی از گزارش خود بیان کرده بعد از تاریکی هوا شاهد دختران جوانی هستیم که بدون حضور خانواده و درخیابان برای خرید و تفریح در حال حرکت هستند! آیا این توهینی به دختران شهر و کشورمان نیست! خرید و تفریح کردن دختران شهر چه اشکالی می تواند داشته باشد، آیا صرف حضور آنها می تواند مشکل زا باشد؟!
  تا کنون کسی مشاهده نکرده دختری در خیابان برای پسر یا مردی مزاحمت یا آزاری ایجاد کند بلکه متاسفانه همیشه برعکس بوده و این برخی از پسرها و مردهای جامعه ما بوده اند که وارد حریم خصوص آنها شده اند با نگاه جنسی خیره، الفاظ رکیک و غیره برای نوامیس دیگران ایجاد مزاحمت کرده اند. نویسنده محترم تابناک متاسفانه صورت مسئله را پاک می کند بجای توجه به معضل اصلی به حضور دختران در خیابان پرداخته است. معضل و مشکل فرهنگی اصلی فقر فرهنگی است که جامعه ما دچار آن شده است. معضل اصلی نگاه جنسی و ابزاری به زن در جامعه است. معضل اصلی واپسگرایی در خصوص زن و نقش آن در جامعه است. معضل اصلی عدم توجه به حقوق حقه و طبیعی زن به عنوان یک شهروند در جامعه است. مشکل اصلی روانپریشی و ناخودآگاه سرکوب شده برخی است که همه را دست آویزی برای نیاز جنسی سیری ناپذیز خود می دانند. مشکل اصلی عدم وجود آموزش جنسی و یا آموزش های جنسی از دوران کودکی در جامعه است. مشکل اصلی نگاه به زن به عنوان کشت گاه است.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 14 مهر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158939
 • بازدید امروز :308519
 • بازدید داخلی :22820
 • کاربران حاضر :211
 • رباتهای جستجوگر:419
 • همه حاضرین :630